Liverpool kasvatti johtoaan
Liverpool repäisi lisää johtoa Valioliigassa, kun se kaatoi Southamptonin vieraskentällä. Ruben Amorimin debyytti Manchester Unitedin managerina päättyi tasapeliin.
Manchester City hävisi oman lauantain ottelunsa, joten Liverpoolilla oli iskun paikka kohdatessaan Southamptonin vieraissa. Kotijoukkue johti ottelua jo 2-1, mutta Liverpool nousi viimeisen 25 minuutin aikana 3-2-voittoon kahdella Mohamed Salahin maalila.
Liverpool repäisi samalla kahdeksan pisteen johdon Manchester Cityyn. Pool on pelannut hurjaa alkukautta voittaen 12 ottelustaan 10 ja hävinnyt vain yhden.
Amorim debytoi Manchester Unitedin penkin päässä, mutta avauspeli päättyi pettymykseen sen jäädessä 1-1-tasapeliin Ipswichia vastaan.
Viaplay esittää kaikki Valioliigan ottelut suorina lähetyksinä.
LUE MYÖS:
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa
- Norjalaiset ylivoimaisia kotiladullaan
- Suomalaiset muistelevat kaiholla – Kimin paalupaikalle