Liiga-seura nappasi pakin AHL:stä
Liiga-seura KooKoo on tehnyt pelaajasopimuksen puolustaja Logan Pyettin kanssa. 30-vuotias kanadalainen on pelannut alkukauden AHL:ssä Hershey Bearsin paidassa.
Pyett tulee tilkitsemään kouvolalaisten puolustusta, jossa on poissaoloja tällä hetkellä riittämiin.
– Logan on kokenut paljon sekä kaukalossa että sen ulkopuolella. Hän arvostaa mahdollisuutta palata huippukiekkoon ja haluaa käyttää sen hyväkseen, KooKoon urheilujohtaja Jarno Kultanen kertoo seuran tiedotteessa.
– Alakertamme on poissaolojen takia kovilla. Logan on jo kiinni pelirytmissä ja pystyy auttamaan meitä heti.
Kanukin sopimus kattaa KooKoon kanssa loppukauden.
LUE MYÖS:
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa
- Manchester United voitti Valioliigan tapaninpäivän ottelun
- Suomen joukkueet Tour de Skille ja Keski-Euroopan mäkiviikolle nimetty
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Joulunajan huippu-urheilukattaus Viaplayssa: NHL:n ja Valioliigan huippumatsit, Tour de Ski & dartsin MM-kisat