Liiga-seura kiinnitti valmentajansa

KooKoon päävalmentaja Jussi Ahokas ja valmentaja Mikko Heiskanen jatkavat oranssimustien penkin takana myös Liiga-kaudella 2020–2021.
Valmennustiimissä jatkavat myös valmentaja Jukka Aho ja maalivahtivalmentaja Kari Lehtonen, joiden sopimukset kattoivat jo valmiiksi tulevankin kauden. Ahon sopimus jatkuu kevääseen 2021 ja Lehtosen pesti on toistaiseksi voimassa oleva.
– Olemme erittäin tyytyväisiä koko valmennustiimin työpanokseen. Tutulla nelikolla on hyvä jatkaa myös ensi kaudella, KooKoon urheilujohtaja Jarno Kultanen sanoo seuran verkkosivuilla.
– Jussi ja koko tiimi ovat osoittaneet kevään, kesän ja syksyn aikana sitoutumisensa ja ammattilaisuutensa. Jatkamme töitä yhteisten tavoitteiden saavuttamiseksi.
Ahokas aloitti KooKoon päävalmentajana tällä kaudella. Heiskanen aloitti Kouvolassa kaudella 2018–2019. KooKoo on marraskuun maaottelutauolla viidennellä sijalla kerättyään 18 ottelusta 29 sarjapistettä.
– Hieno homma, että pääsemme jatkamaan hyvin alkanutta projektia samalla tiimillä. Olen todella tyytyväinen toimintaamme, olosuhteisiimme ja organisaatioomme, päävalmentaja Ahokas kommentoi.
Lähde: KooKoon verkkosivut
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Meininki kuin Salatuissa elämissä! – Seiska: Suomalainen NHL-tähti iski exänsä isosiskon!
- Suomalainen NHL-tähti jätti fitnessmallirakkaansa neljän vuoden yhdessäolon jälkeen – ”Oliko vika minussa?”
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- Seiska: Jere Karalahti nukkuu jo yönsä uuden rakkaansa vierellä – tässäkö vahvistus? Katso kuva
- Video: Peter Enckelman muistetaan tästä maalista – näin hän itse kommentoi tapausta nyt!
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- ”Liian isot tissit!” – Tämä superseksikäs kehätyttö väittää saaneensa kenkää liian uhkeiden muotojensa vuoksi
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä