Leverkusenin huippuvahti lopetti keskustelut jättiseuran kanssa – vaikuttaako se Lukas Hradeckyn siirtokuvioihin?
Kuva: Getty Images
Bayer Leverkusenin maalivahti Bernd Leno on lopettanut neuvottelut Italian Serie A -seuran Napolin kanssa. Hänen agenttinsa kertoi asiasta saksalaislehti Bildille.
Lenolla, 26, uskotaan olevan sopimuksessaan 25 miljoonan euron ulosostosumma. Pahvi ulottuu vuoteen 2020.
– Voin vahvistaa, että neuvotteluja oli Napolin kanssa, mutta lopetimme ne. Napoli ei ole vaihtoehto, Lenon agentti Uli Ferber kertoi Bildille.
Ferber sanoi, että muita vaihtoehtoja löytyy yhä. Bildin mukaan ainakin Arsenal ja Atletico Madrid ovat kiinnostuneita saksalaisen huippuvahdin Lenon palveluksista.
Jos Leno ei lähdekään Leverkusenista, se voi vaikuttaa Suomen jalkapallomaajoukkueen ykkösvahdin Lukas Hradeckyn suunnitelmiin ratkaisevasti. Eintracht Frankfurtia edustavasta Hradeckystä odotetaan Lenon korvaajaa. Suomalaisen sopimus Eintrachtin kanssa päättyy kesällä.
LUE MYÖS:
- Eurooppa-liigan liigavaihe päätökseen
- Käsipallon EM-kisojen välieräjoukkueet selvillä
- Valtteri Bottas pääsi irti F1-testeissä
- Johanna Matintalo juhli ensimmäistä maailmancupin voittoaan
- Johanna Matintalo paras suomalainen sprintissä
- Naisten parisprinttikaksikko kolkutteli palkintopallisijoja
- Konsta Helenius taas pisteille
- LIV Golf täydentää Viaplayn golf-tarjontaa
- Suomen joukkueet maailmancupiin ja lentomäen
- Unitedista Manchesterin herra
- Oho! Iivo Niskanen raivostutti somessa – ”Typerää”
- Suomen jääkiekkoilun alasarjassa huippupitkä pelikielto! Rumasti telottu maalivahti: ”Teko oli todella raukkamainen”
- Alle 19-vuotiaiden poikien jalkapallon EM-lopputurnaus Suomeen
- Antti Ruuskanen huimassa vedossa – uusi SE
- Auts! Karu todellisuus tyrmäsi suomalaisen NHL-hyökkääjän – Leijona-pelaaja koki nöyryyttävän kohtalon
- Auts, nyt riitti! F1-talli tylytti tiimiradiossa kitissyttä Romain Grosjeania: ”Turpa kiinni!”
- Katso kuvat: Ensimmäinen paralympialaistähti legendaarisessa uimapukunumerossa
- Kroppa kunnossa! Kaisa Mäkäräinen uiskentelee bikineissä – katso kuvat
- Suomi-Saksa fanitusta
- Tunteet kuumana La Ligassa – Osasunalta virallinen valitus erotuomarista