Lehti: Real Madrid tekemässä luottomiehelleen tylyn tempun – saanut tarjouksen, josta vaikeaa kieltäytyä
Kuva: Getty Images
Real Madridin pitkäaikaisen keskuspuolustajan Pepen kohtalo on vielä hämärän peitossa. Portugalilaistopparin sopimus Los Blancosiin loppuu kuluvaan kauteen, mutta jatkosta ei ole tietoa.
Pepe ja Real Madrid ovat neuvotelleet uudesta sopimuksesta, mutta toistaiseksi yhteistä säveltä ei ole keskusteluissa löydetty. Espanjalaislehti Marcan mukaan Real Madrid on valmis tarjoamaan Pepelle vuoden sopimusta, mutta pelaaja haluaisi tehdä suoraan pidemmän diilin.
Marca kertoo, että sopimuskiista on herättänyt myös muita joukkueita siirtomarkkinoilla. Lehden mukaan kiinalaisjätti Hebei Chaina Fortune on tarjoamassa Pepelle huimaa kymmenen miljoonan euron vuosipalkkaa, jos kovapäinen pelimies jättää Real Madridin, jota hän on edustanut vuodesta 2007 saakka.
33-vuotiaalle Pepelle palkankorotus olisi roima. Hän on vuosien aikana tienannut Real Madridissa keskimäärin 4,5 miljoonaa euroa vuodessa.
LUE MYÖS:
- Nyt muhii jättipaukku! Suomalaistähti siirtymässä Barcelonan riveihin
- IS: Jari-Matti Latvalalta suorat sanat Kalle Rovanperä -spekulaatioista
- Jokerit teki sopimuksen Ville Leinon kanssa – tästä on kyse
- Urheilucastin väite: SaiPa-tähti loikkaa Tapparaan
- Ruotsi ja Tanska jatkavat MM-jahtia
- Pääkaupunkiseutu hiljeni liigatasolla
- Olympiakomitealta raju linjaus naisurheilijoille – ”Ei ole reilua”
- Kohtalonotteluita torstaina – miten käy Ruotsin?
- HIFK:n kausi katkolla – miten käy mestareita vastaan?
- Huuhkajilla edessä vuoden ensimmäinen ottelu