Legendan paluu päättyi loukkaantumiseen – Arjen Robbenin tunteikas comeback jäi lyhyeksi
Kuva: Getty Images
Arjen Robben on saavuttanut urallaan jalkapallossa miltei kaiken mahdollisen ja komean uran piti olla ohi keväällä 2019. Toisin kuitenkin kävi, kun Robbenin ensimmäinen seura FC Groningen sai houkuteltua legendan takaisin tositoimiin.
Groningenin reilu 6000-päinen kotiyleisö toivotti suosikkinsa vuosien – käytännössä vuosikymmenten – jälkeen takaisin todella lämpimästi. Groningen kohtasi viikonloppuna Eredivisien avauskierroksella kotonaan PSV Eindhovenin.
Aivan täydellisen nappiin Robbenin paluu ei mennyt. PSV vei pisteet matkaansa 3-1-voitolla ja Robben itse joutui jättämään kentän jo 28. minuutilla loukkaantumisen takia.
Neljän maan mestarin, Mestarien liigan voittajan ja 96 A-maaottelun Robbenin loukkaantumisen vakavuudesta ei ole vielä tarkempaa tietoa.
LUE MYÖS:
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Mäkihypyn ja yhdistetyn joukkueet maailmancupeihin valittu
- Yllätysnimet parhaina suomalaisina Davosissa
- Jasmi Joensuu paras suomalainen sprintissä – miehet kaukana kärjestä
- Suomen parisprinttijoukkueet jäivät ilman palkintopallisijoja
- Viaplay esittää hiihdon maailmancupin Davosissa ja Tour de Skiin Toblachissa
- Viaplay tuo Itävallan FIS-kisat takaisin Suomen ruuduille – talviurheilun superkausi jatkuu