Tyylikäs kuva: Veikkausliiganousija juhli sunnuntain voittoa riehakkaasti

PS Kemin huikea meno Veikkausliigassa ei näytä pysähtymisen merkkejä. Sunnuntaina joukkue juhli areenansa pääkatsomon avajaisia ja nappasi jälleen kolme sarjapistettä.
Vielä toissa kaudella Kakkosta pelannut PS Kemi on yksi kotimaisen futiskauden positiivisia yllättäjiä. Joukkue on Veikkausliigassa neljäntenä vaikka on pelannut kärkeä kolme ottelua vähemmän.
Eilen sunnuntaina kemiläiset juhlivat Sauvosaaren areenan uuden pääkatsomon avajaisia. Kyseessä oli myös PS Kemin kauden ensimmäinen kotiottelu. Jari Åhmanin suojatit ovat tähän mennessä tahkonneet ”kotikamppailunsa” Rovaniemellä ja Oulussa.
PS Kemi kaatoi eilen FC Lahden 2-1, vaikka joutui pelaamaan viimeiset 20 minuutia vajaalla Billy Ionsin lennettyä suoralla punaisella kortilla suihkun puolelle. Kapteeni osallistui illan pistejuhliin kuitenkin ilmeisen hyvillä mielin.
Alla oleva kuva on joukkueen keskikenttäpelaaja Ryan Gilliganin Instagramiin päivittämä.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Florida voitti Stanley Cupin
- George Russell Montrealin voittaja – Lando Norrisilta kallis virhe
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- George Russell aloitti vahvimmin Montrealissa
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Max Verstappenia uhkaa kisarangaistus
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin