KuPS saa sittenkin pitää tähtensä? – siirto Romaniaan kuivumassa kokoon

KuPS:ssa viime Veikkausliigakaudella isoissa rooleissa olleiden Bismarck ”Nana” Boatengin ja Usman Salen siirtyminen isompiin ympyröihin näytti loppuvuodesta jo miltei varmalta. Toisin on kuitenkin käymässä.
Kaksikko oli tiukasti KuPS:n viimekautisen eurocup-vastustajan, romanialaisen CFR Clujn kiikarissa. Savon Sanomien mukaan siirrot ovat kuitenkin kuivumassa kokoon, sillä Clujn päävalmentajana toiminut pelaajalegenda Dan Petrescu on vaihtanut maisemaa ja nimenomaan Petrescu oli kaksikkoa havittelemassa.
Kaksikosta viime kaudella Veikkausliigan parhaaksi keskikenttäpelaajaksi valittu Boateng myös pelasi KuPS:n riveissä lauantaisessa harjoitusottelussa AC Oulua vastaan. KuPS:n riveissä nähtiin lisäksi testipelaajana 24-vuotias ranskalainen keskikenttämies Jordan Sebban.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä
- CHL:ssä toinen peliviikko edessä
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa