Juuse Saros ja Mikael Granlund Nashvillen voiton takuumiehet
Juuse Saros ja Mikael Granlund olivat isossa roolissa järjestelemässä Nashvillelle voittoa. Granlund syötti kaksi maalia ja Saros otti 25 torjuntaa 6-2-voitossa Arizonasta.
Luukkonen ehätti kiekon tielle 26 kertaa, kun Buffalo juhli maalirikasta 7-4-voittoa Washingtonista.
Kaapo Kakko oli ainoa pisteille yltänyt suomalaispelaaja viime yönä, kun hän syötti yhden Rangersin maaleista 5-2-voitossa Los Angelesista.
NHL:n viime yön tulokset:
Buffalo-Washington 7-4
Minnesota-Columbus 3-2 ja.
Winnipeg-Islanders 0-4
Rangers-Kings 5-2
Pittsburgh-Tampa Bay 7-3
Seattle-Toronto 1-5
Viaplayn kausi tuo mukanaan entistä enemmän pelejä suomalaisittain parhaaseen katseluaikaan, enemmän studioita ja ennen näkemättömiä haastatteluita maailman parhailta pelaajilta. Prime time -otteluita on runkokauden aikana luvassa peräti 124 kappaletta.
LUE MYÖS:
- Liigan pudotuspelit alkavat – miten käy HIFK:n?
- Kotimaisen jalkapallon ensimmäinen pokaali ratkaistaan
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa