Jose Mourinho suunnittelee jättikauppaa – 145 miljoonaa kahdesta Atletico Madridin pelaajasta

Kuva: Getty Images
Manchester United päätti vuoden 2016 voitokkaasti, mutta manageri Jose Mourinho on vahvistamassa miehistöään tammikuun siirtoikkunan aikana. The Sunday Timesin mukaan suunnitteilla on todellinen jättikauppa.
Mourinhon tähtäimessä on jo pitkään ollut Atletico Madridissa pelaava Ranskan maajoukkuehyökkääjä Antoine Griezmann ja lehden mukaan United hamuaa toistakin Atletico-pelaajaa eli keskikenttämies Saul Niguezia.
Kaksikon sopimukset ulottuvat kesään 2021 saakka ja niiden yhteinen ulosostohinta on peräti 145 miljoonaa euroa. Tietojen mukaan United uskoo kuitenkin saavansa neuvoteltua hintaa alaspäin ja on valmis myös odottamaan kesään saakka, mikäli sopimusta siirroista ei nyt synny.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä