Jose Mourinho suunnittelee jättikauppaa – 145 miljoonaa kahdesta Atletico Madridin pelaajasta
Kuva: Getty Images
Manchester United päätti vuoden 2016 voitokkaasti, mutta manageri Jose Mourinho on vahvistamassa miehistöään tammikuun siirtoikkunan aikana. The Sunday Timesin mukaan suunnitteilla on todellinen jättikauppa.
Mourinhon tähtäimessä on jo pitkään ollut Atletico Madridissa pelaava Ranskan maajoukkuehyökkääjä Antoine Griezmann ja lehden mukaan United hamuaa toistakin Atletico-pelaajaa eli keskikenttämies Saul Niguezia.
Kaksikon sopimukset ulottuvat kesään 2021 saakka ja niiden yhteinen ulosostohinta on peräti 145 miljoonaa euroa. Tietojen mukaan United uskoo kuitenkin saavansa neuvoteltua hintaa alaspäin ja on valmis myös odottamaan kesään saakka, mikäli sopimusta siirroista ei nyt synny.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- 80 miljoonan floppi saa väistyä – Chelsealle huippuhankinta: ”Unelmani käy toteen”
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Vatsatauti vaivaa Bayern-tähteä – Saksan maalivahti Manuel Neuer sivuun Italia-ottelusta
- AC Oulu palaa Veikkausliigaan – murskavoitto MP:stä sinetöi nousun
- Arsenal ja Liverpool jäivät nuolemaan näppejään – Saksan maajoukkuetähti PSG-paitaan
- Bäckström hajosi, Washington murtui
- Hymyltä viiltävä kuva-analyysi: Näin rallirakas Maisa Torpan rinnat ovat kehittyneet – katso topless-kuvat! (K-18)
- Italialaislehti paljastaa: Niklas Moisander kuittaa puoli miljoonaa euroa enemmän kuin Perparim Hetemaj!
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Ranskan avoimiin uusi valtias