Joel Armian ketsuppipullo auki – iski kaksi maalia

Joel Armian koko alkukauden tukossa olleet maalihanat aukesivat kunnolla, kun viime yönä hän iski kaksi osumaa.
Armia avasi kauden maalitilinsä vasta edellisottelussa ja nyt hän osui toisessa pelissä peräkkäin. Parhaana pelaajana palkitun Armian maaleilla Montreal voitti St. Louisin 5-4. Joonas Korpisalo oli Columbuksen sankari, kun hän nappasi 34 torjuntaa Columbuksen voittaessa rankkareilla Carolinan 4-3. Carolinan maalilla Antti Raanta selvisi 15 torjunnalla. Sebastian Aho syötti yhden Carolinan maaleista ja Columbuksen Patrik Laine ja Carolinan Teuvo Teräväinen onnistuivat voittomaalikilpailussa.
Ukko-Pekka Luukkonen sai myös ahkeroida maalilla, kun hän torjui 39 kertaa Buffalon kaataessa Minnesotan jatkoajan jälkeen 6-5. Rasmus Kupari sai yhden syötön Los Angelesin hakiessa Las Vegasista 5-1-voiton.
NHL:n viime yön tulokset:
New Jersey–NY Rangers ja 4–3
Columbus–Carolina vl 4–3
Montreal–St. Louis 5–4
Ottawa–Seattle 4–8
Toronto–Detroit 4–1
Buffalo–Minnesota ja 6–5
Edmonton–Colorado ja 2–3
Vegas–Los Angeles 1–5
San Jose–Boston 2–4
Viaplayn kausi tuo mukanaan entistä enemmän pelejä suomalaisittain parhaaseen katseluaikaan, enemmän studioita ja ennen näkemättömiä haastatteluita maailman parhailta pelaajilta. Prime time -otteluita on runkokauden aikana luvassa peräti 124 kappaletta.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon