Jatkaako Teemu Pukki Norwichissa vai kaappaako suurseura? ”Pelataan kausi loppuun ja mietitään askelmerkkejä”
Teemu Pukki pelaa upeaa kautta Norwichissa, johtaa Championshipin maalipörssiä ja valittiin liigan parhaaksi pelaajaksi.
28 maalia Englannin toiseksi korkeimmalla sarjatasolla on nostanut Pukin osakkeita ja agenttitoimistolle on sadellut tiedusteluja Pukin mahdollisista seuraavista siirroista.
– Jos pelaa noin hyvin Englannin kaltaisessa suuressa jalkapallomaassa, niin kyllä se profiilia nostaa. Olen sopinut Temen kanssa, että pelataan kausi loppuun ja istutaan sen jälkeen alas. Tehdään vähän tilinpäätöstä tästä kaudesta ja mietitään askelmerkkejä seuraavaan, kertoo Pukin pelaaja-agentti Teemu Turunen Ilta-Sanomien haastattelussa.
Lähde: Ilta-Sanomat
LUE MYÖS:
- Shiffrinin ylivoimaa – yhdeksän kymmenestä!
- Pitkä rupeama päätökseen – suosikkipelaaja vaihtaa mannerta
- HPK passitti Lukon lomille – seuraavaksi Tappara
- NHL-kiekkoa Helsingissä marraskuussa – Sebastian Aho johtotähtenä
- Yksi ulkona, muut katkolla
- Ylivoimaa – Johannes Kläbo voitti kaiken
- Ei menestystä hallissa – Murto ja Pulli kärkikympin ulkopuolella
- Minkkisen loistava kausi jäi ilman kruunua
- Pellegrino sanoi hyvästit – voittamalla!
- Pelicans ja Ässät vahvoilla – iso voitto HIFK:lle