Jaromir Jagrilta hulvaton kommentti NHL-legendasta – ”Nyt on sentään joulu…”
Kuva: Getty Images
Florida Panthersin tshekkihyökkääjä Jaromir Jagr keräsi tiistaina kolme syöttöpistettä ja nousi sen myötä NHL:n kautta aikojen pistepörssin jaetulle kakkossijalle Mark Messierin rinnalle. Jagrilla on nyt kasassa 1 887 pistettä 1 662 NHL-ottelussa.
Jagrilla on mahdollisuus ottaa ykkössija yksin haltuun, kun Panthers isännöi Boston Bruinsia torstaina paikallista aikaa. 44-vuotias legenda alkoi hassutella, kun häneltä kysyttiin Messierin mahdollisesta läsnäolosta tulevassa kamppailussa.
– Hänen pitäisi olla perheensä kanssa. Nyt on sentään joulu, virnisteli Jagr Miami Heraldille.
– En halua hänen tuovan minulle paineita. Näyttäisi tyhmältä, jos hän tulisi tänne ja minulla kestäisi viisi pistettä tehdäkseni se (ennätyksen rikkominen), jatkoi Jagr.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Huuhkajat hurjina maailmalla
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Kroppa kunnossa! Kaisa Mäkäräinen uiskentelee bikineissä – katso kuvat
- Liiga ottaa käyttöön uuden sinisen kypärän jo perjantaina – Tätä se tarkoittaa!
- Marca: Herkkä Gerard Pique purskahti itkuun ottelun jälkeen – ”Tämä on ollut kauhein kokemukseni”
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”
- 12 A-maaottelun mies tekee paluun Veikkausliigaan