Jalkapallossa uskomattoman tuntuinen maaottelukusetus – kolme hylättyä maalia ja ”high fivet” tuomarin kanssa
Kuva: Juha Tamminen
Gibraltarin ja Liechtensteinin eilisessä jalkapallomaaottelussa ei ollut ihan kaikki kohdallaan. Joku voisi esimerkiksi väittää ottelua fiksatuksi, eikä lainkaan hatarin perustein.
Ottelu oli raporttien mukaan yhtä pallottelua ja pelailua, eikä hyväksyttyjä maaleja nähty. Eikä niitä silminnäkijöiden mukaan juuri edes yritetty tehdä. Lopputulos oli 0-0.
Kummalliseksi pelin teki se, että ottelun walesilaistuomari hylkäsi peräti kolme Liechtesnteinin tekemää maalia. Lisäksi kun yksi Gibraltarin pelaaja meni vaihtoon, matkalla sinne hän veti high fivet erotuomari Ryan Stewartin kanssa.
Tästä linkistä voit katsoa yhden hylätyistä maaleista. Kovin vaikea on nähdä tilanteessa minkäänlaista syytä maalin hylkäämiseen.
LUE MYÖS:
- Eurooppa-liigan liigavaihe päätökseen
- Käsipallon EM-kisojen välieräjoukkueet selvillä
- Valtteri Bottas pääsi irti F1-testeissä
- Johanna Matintalo juhli ensimmäistä maailmancupin voittoaan
- Johanna Matintalo paras suomalainen sprintissä
- Naisten parisprinttikaksikko kolkutteli palkintopallisijoja
- Konsta Helenius taas pisteille
- LIV Golf täydentää Viaplayn golf-tarjontaa
- Suomen joukkueet maailmancupiin ja lentomäen
- Unitedista Manchesterin herra
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Päivän erikoinen: Viestiä kelkalla
- Ihana nainen rannalla! Kerttu Niskanen esittelee treenattua bikinikroppaansa – katso kuvat
- Päivän erikoinen: Luurankolaji
- Palloliitto palkkasi nuorimpiin maajoukkueisiin uuden päävalmentajan
- Alle 19-vuotiaiden poikien jalkapallon EM-lopputurnaus Suomeen
- Kroppa kunnossa! Kaisa Mäkäräinen uiskentelee bikineissä – katso kuvat
- ”Marsilaisetkin huomaisivat heti VAR:n suosivan Real Madridia” – Barcan puheenjohtajaehdokas laukoo kovilla
- Amerikkalaisluistelija tuli ulos kaapista – ensimmäinen avoimesti homo mies edustaa USA:ta olympialaisissa