Jalkapallolegenda toivoo coast to coast -ottelua

Jalkapallolegenda Atik Ismail toivoo Saksan ja Brasilian välisestä välieräottelusta vauhdikasta päästä päähän aaltoilevaa ottelua.
– Mahtavat kisat tähän saakka, kaikkien aikojen kisat. Toki pudotuspelien käynnistyttyä on alettu pelaamaan enemmän tuloksesta, mutta toivottavasti kisojen henkeen nyt mennään taas coast to coast eli rannikolta rannikolle, Ismail toteaa.
– Brasiliallakaan ei ole Neymarin loukkaannuttua mitään menetettävää, kun ennakkosuosikin paineet on siirtyneet enemmän Saksan harteille.
Neymarin ollessa poissa, kaipaa Brasilia uusia tähtiä. Yksi pelaaja Brasilian joukkueesta uhkuu samanlaista peli-iloa kuin Atik itse aikoinaan ja hän toivoo kikkarapäiselle laitapuolustajalle onnistumisia.
– Marcelo on mieletön ukko. Tulee Roberto Carlos mieleen. Koko hänen olemuksensa näyttää onnelliselta ja iloiselta. Pelikin näyttää kevyeltä, vaikka raataa 12 tai 13 kilometriä per ottelu – oikea Duracell-pupu, Ismail naurahtaa.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Mikko Rantasen hirmuvireelle jatkoa – kaatoi yksin Winnipegin
- Carolina haki vierasvoiton Washingtonista
- Florida avasi toisen kierroksen tappiolla
- Oscar Piastrille kolmas peräkkäinen voitto
- McLarenit hallitsivat Miamin sprinttiä – Max Verstappenille paalupaikka
- Kimi Antonelli rysäytti sprintin paalulle Miamissa
- Chelsea teki selvää jälkeä ”suomalaisjoukkueesta”
- Eetu Luostarinen hurjasteli Floridan jatkoon
- Sebastian Aho siivitti Carolinan jatkoon
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan