IS: Joonas Donskoi kertoo Denveriin jäämisensä taustoja

Ilta-Sanomat kertoo verkkosivuillaan, että moni suomalainen NHL-pelaaja on palannut kotimaahan odottamaan tietoa loppukauden kohtalosta, mutta Joonas Donskoi päätti pysyä Denverissä.
– Ei tässä tilanteessa tarvinnut miettiä Suomeen lähtöä. Viihdyn täällä hyvin, ja jotenkin matkustaminen ei tässä vaiheessa tuntunut hyvältä idealta. Koin paremmaksi jäädä tänne ja odottaa tietoa siitä, mitä loppukauden osalta tapahtuu, Colorado Avalanchen hyökkääjä kertoo Ilta-Sanomille.
Donskoin mielestä tällä hetkellä tärkeintä on yrittää pysyä positiivisena ja pitää ikävät ajatukset loitolla.
– Kyllähän se harmittaa, kun pudotuspelit olivat alkamassa ja meillä oli hyvät saumat niihin sekä joukkue, joka pystyisi menestymään, hän myöntää, mutta jatkaa samaan hengenvetoon, että totta kai ihmisten terveys ja turvallisuus menevät kaiken edelle, Donskoi painottaa.
Lähde: Ilta-Sanomat
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Sarjanousija Leeds aloitti voitolla
- Arsenal kaatoi Manchester Unitedin
- Manchester City aloitti kauden vakuuttavasti
- Valioliigakausi alkoi Liverpoolin voitolla
- KuPS eteni jatkoon Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Valioliiga starttaa perjantaina – tässä avauskierroksen ottelut
- Viaplay vahvistaa urheilubrändiään – kotimaiset urheilukanavat nyt yhtenäisen Viaplay-nimen alla
- Viaplayn uusi dokumenttisarja Sport vs Money sukeltaa jalkapallobisneksen syövereihin
- Crystal Palace kaatoi Liverpoolin Community Shieldin ottelussa
- Oliver Lindell uran parhaaseen saavutukseen golfin DP World Tourilla