IL: Nyt mennään riskirajoilla – Wahlströmin MM-ottelu käydään ”tappohanskoin”!

Eva Wahlström ja Melissa St. Vil ovat valinneet perjantain WBC-liiton MM-titteliotteluun ohuet ja kovat hanskat, kertoo Iltalehti.
Wahlström kertoo yhdysvaltalaishaastajan valinneen perjantain otteluun kovimmat mahdolliset hanskat, jotka painavat 10 unssia.
− Osa on paksumpia kuin toiset. Nämä ovat tosi ohkaiset, semmoiset hanskat, joita kutsutaan tappohanskoiksi. Uskon, että hän haluaa lopettaa aika nopeasti ottelun. Tuskin tapahtuu, Wahlström totesi Iltalehden haastattelussa.
Ylemmän höyhensarjan WBC-mestaruutta puolustava Wahlström on myös itse valinnut melko kovat hanskat, joita hän tarjoaa ykköshaastajalleen St. Vilille.
− Sen verran, että kädet kestää. Siinä on aina se riski.
Wahlströmin ja St. Vilin WBC-titteliottelu huipentaa No Excuses Fight Nightin perjantaina 6.4. Otteluilta nähdään suorana Viasat Urheilu -kanavalla ja Viaplay-suoratoistopalvelussa klo 18.45 alkaen.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oscar Piastri vankisti voitolla MM-johtoaan
- McLarenit eturivistä Alankomaiden osakilpailuun
- McLarenit palasivat radoille vahvimmin
- KuPS Konferenssiliigan liigavaiheeseen
- Lisää suomalaisedustusta eurocupeihin
- Valtteri Bottaksen F1-pesti varmistui
- Liverpool puristi tärkeän voiton
- Manchester United jatkaa voitoitta
- Tottenham kaatoi Manchester Cityn
- Chelsea murskaava paikalliskamppailussa