Huuhkajissakin esiintynyt maalivahti: ”Yritän ottaa joukkuetta harteille”

FC Interin tolppien välissä tapahtuu vallanvaihto. Monivuotinen ykkösvahti Henrik Moisander jätti liigakentät ja tilalle hankittiin Walter Viitala.
Viitalalla on takanaan Suomen mestaruus IFK Mariehamnin taannoisena avainpelaajana sekä kokemusta myös Huuhkajista. Nämä kokemukset Viitala haluaa nyt tuoda turkulaisten hyödyksi, muun osaamisen lisäksi.
– Johtajuus ja kokemus pitää näkyä kentällä. Yritän ottaa joukkuetta harteille niin paljon kuin pystyn ja auttamaan nuorempia pelaajia. Ne ovat sellaisia asioita, joista itse nauttii ja yrittää kehittää tällä kaudella, Viitala kertoo Interin youtube-kanavalla.
Pari viime kautta ovat olleet loukkaantumisten sävyttämiä. Nyt Viitala hakee Interistä paluuta huippukuntoon ja huipulle.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa