Huuhkajille loistouutisia! Ukraina jäi jälleen tasapeliin

Huuhkajat sai myöhään tiistai-iltana hyviä uutisia, kun Suomen lohkossa pelaavat Ukraina ja Bosnia ja Hertsegovina päätyivät 1-1-tasapeliin.
Ukraina sai otteluun hyvän alun, kun Andrii Jarmolenko teki ottelun avausmaalin vain vartin pelin jälkeen. Bosnia haki ottelun lopussa tiukasti tasoitusta ja painostus tuotti tulosta 77. minuutilla, kun Anel Ahmedhodzic onnistui.
Tasapeli tiesi sitä, että Ukraina nousi lohkossa toiseksi ja on pisteen edellä Huuhkajia. Ukrainalla on kuitenkin yksi ottelu enemmän pelattuna. Bosnia ja Hertsegovina on sen sijaan Suomea pisteen perässä.
Ukraina kohtaa viimeisessä MM-karsintaottelussaan Bosnian marraskuussa vieraskentällä. Suomella on sen sijaan jäljellä vielä ottelut Bosnia vastaan vieraissa ja Ranskaa vastaan kotona. Suomen onkin käytännössä voitettava Bosnia vieraskentällä mieliäkseen lohkon kakkoseksi ja sitä kautta jatkokarsintaan.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi