Huuhkajatähti MLS-huhuista: ”Ei mitään kommentoitavaa nyt”
Kuva: Juha Tamminen
Huuhkajien kanssa Abu Dhabin otteluleirillä parhaillaan oleva keskikenttämies Rasmus Schüller nousi otsikoihin, kun Ruotsista levisi huhu miehen siirtymisestä Pohjois-Amerikan MLS-liigaan.
Ruotsalaistietojen mukaan MLS:n uusi joukkue Minnesota United on halukas ostamaan Schüllerin göteborgilaisesta Häckenistä. Schüller itse on asiasta vaitonainen.
– Ei ole käytännössä mitään kommentoitavaa tässä vaiheessa, Schüller sanoi Palloliiton Huuhkaja-TV:lle.
– Meillä on parin päivän päästä tärkeä peli edessä ja kaikki fokus on nyt Slovenian kohtaamisessa. Näitä asioita katsotaan sitten maajoukkueleirin jälkeen.
LUE MYÖS:
- Kolmien olympialaisten kävijä sanoi hyvästit
- Ja taas on herkkua tarjolla – katseet kiinnittyvät Madridiin ja Pariisiin
- Viljami Sinisalon asema vahvistuu?
- Liigan pudotuspelit alkavat – miten käy HIFK:n?
- Kotimaisen jalkapallon ensimmäinen pokaali ratkaistaan
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä