Hurja väite! UFC:n supertähden tila puhuttaa – ”Monien mielestä hän on seonnut”
Kuva: Getty Images
UFC:n supertähti Georges St-Pierre tekee marraskuussa paluun oktagoniin neljän vuoden tauon jälkeen.
Hurjan voittoputken jälkeen uransa tauolle laittanut kanadalainen kohtaa keskisarjan titteliottelussa englantilaisen Michael Bispingin.
St-Pierren tilanne ja henkinen tila ovat puhuttaneet jo pitkään. Joe Rogan spekuloi Joe Rogan Experience -podcastissaan miehen kunnolla.
– Monet sanovat, että GSP on nykyään hullu.. että hän on seonnut.
– Kyse on hänen unohtamistaan aikaväleistä ja UFOista. Hän vain puhuu alieneista. Ne ovat pakkomielle hänelle. Hän vain puhui niistä niin paljon, että UFC joutui jättää osan promovideoista julkaisematta.
Rogan spekuloi, että St-Pierre on ottanut urallaan niin paljon osumaa päähänsä, että se on vaikuttanut hänen muistiinsa ja persoonallisuuteensa.
LUE MYÖS:
- Olympiakomitealta raju linjaus naisurheilijoille – ”Ei ole reilua”
- Kohtalonotteluita torstaina – miten käy Ruotsin?
- HIFK:n kausi katkolla – miten käy mestareita vastaan?
- Huuhkajilla edessä vuoden ensimmäinen ottelu
- Suomalainen Eduard, 22, on tienannut puolessa vuodessa 100 000 euroa – ”Hyvä fiilis ja hyvä visio”
- Shiffrinin ylivoimaa – yhdeksän kymmenestä!
- Pitkä rupeama päätökseen – suosikkipelaaja vaihtaa mannerta
- HPK passitti Lukon lomille – seuraavaksi Tappara
- NHL-kiekkoa Helsingissä marraskuussa – Sebastian Aho johtotähtenä
- Yksi ulkona, muut katkolla