HJK ja Honka vaihtoivat valmentajia keskenään

Veikkausliigassa pelaava HJK ja Ykköseen tulevaksi kaudeksi noussut espoolainen Esport Honka ovat käytännössä vaihtaneet valmentajia keskenään viime aikoina.
Viime viikolla Klubi ilmoitti hankkineensa valmennusportaaseen Honkaa kaksi kautta päävalmentajana johtaneen Juho Rantalan. Rantala toimii helsinkiläisseurassa pelaajakehityspuolella.
Tänään maanantaina Honka tiedotti Twitter-tilillään tehneensä ”monivuotisen” päävalmentajasopimuksen vielä viime kaudella HJK:n päävalmentajana toimineen Mika Lehkosuon apulaisluotsin Vesa Vasaran kanssa.
Virallisesta vaihdosta ei ole kyse. On vain hauska sattuma, että HJK:n valmennukseen liittyy honkalainen, ja päinvastoin. Rantala on valmentanut HJK:ssa ennenkin, kuten myös Vasara Hongassa, josta hän siirtyi HJK:hon Lehkosuon perässä keväällä 2014.
Jos alla oleva kuva ei näy, katso se täältä.
Jos alla oleva kuva ei näy, katso se täältä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon