Hetemaj päätti tappioputkensa
Kuva: Getty Images
Perparim Hetemaj pääsi pitkästä aikaa pisteen makuun sunnuntaina Serie A:n kierroksella, kun Chievo pelasi kotonaan 0-0-tasapelin Sassuolon kanssa.
Ottelu oli tasainen, eikä lopputulos ollut suuri vääryys. Hetemaj ahersi tuttuun tapaan Chievon keskikentällä täydet minuutit.
Tasapelipiste ei hirveästi veronalaisia lohduttanut, sillä Chievo jatkaa Serie A:n jumbopaikalla. Kymmenen pelatun kierroksen jälkeen koossa on vain viisi pistettä. Mikään paniikki tilanne ei Chievossa vielä ole, sillä eivät häntäpään mutkaan joukkueet ole pisteillä mässäilleet. Eroa ylös putoajan paikalta on vain kaksi pistettä.
LUE MYÖS:
- Suomen joukkueet Tour de Skille ja Keski-Euroopan mäkiviikolle nimetty
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Joulunajan huippu-urheilukattaus Viaplayssa: NHL:n ja Valioliigan huippumatsit, Tour de Ski & dartsin MM-kisat
- Minja Korhonen upeasti palkintopallille
- KuPS upeasti jatkoon Konferenssiliigassa
- NHL Hockey Day in Finland -tapahtuma saapuu Kuopioon maaliskuussa 2026
- Teemu Harjulle niukka tappio dartsin MM-kisoissa hurjan jännitysnäytelmän jälkeen