Halsti ja Toivio mestaruusvauhdissa

Malmö FF:n Markus Halsti ja Molden Joona Toivio ovat lähellä mestaruuksia – Halsti Ruotsissa ja Toivio Norjassa.
Halstin Malmö FF kaatoi viikonlopun kierroksella Norrköpingin maalein 3-0 ja piti sarjajohtonsa seitsemässä pisteessä. Malmöllä on 21 pelistä 48 pistettä. Toisena on AIK 41 pisteellään.
Toivion Molde kaatoi sunnuntaina Aalesundin maalein 5-0. Molden sarjajohto on nyt kuusi pistettä – 21 pelistä on kertynyt 50 pistettä. Toisena sarjataulukossa on Odd, jolla pisteitä on 44.
Halsti ja Toivio ovat molemmat olleet tällä kaudella joukkueidensa luottopelaajia. Halsti on pelannut 20 peliä ja tehnyt yhden maalin, Toivio puolestaan 14 ja osunut myös kerran.
Halsti ja Toivio kuuluvat molemmat myös Suomen A-maajoukkueeseen, joka aloittaa 7.9. EM-karsinnat vieraspelillä Färsaaria vastaan.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Leijonat päätti alkulohkon voittoisasti – puolivälierävastus selvillä
- Leijonat kaatoi Kanadan
- Max Verstappen Imolan ykkönen
- Leijonat nihkeään voittoon Latviasta
- Toronto pakotti Floridan seitsemänteen otteluun
- Leijonat murjoi Slovenian
- Kasperi Kapanen Edmontonin sankari – Florida tarrasi jatkopaikkaan
- Mikael Granlund hattutemppusankarina
- Ruotsi niukasti Leijonia vahvempi
- Mikko Rantasen hurja vire jatkuu