Hakisitko tätä suomalaista työpaikkaa? Työhaastattelu jalkapallon EM-finaalin katsomossa!
Kuva: Getty Images
Suomalainen sosiaalinen media Sportacam etsii uutta media-assistenttia erikoisella tavalla.
Uuden työntekijän työhaastattelu tapahtuu Ranskassa pelattavan jalkapallon EM-loppuottelun aikana Stade de Francella, jonne Sportacam järjestää matkat ja ottelulipun.
Varsinainen työhakemus tehdään Sportacamissa. Hakijoiden on tarkoitus kertoa viiden sekunnin selfie-videossa, minkä takia juuri he haluavat ja sopivat töihin kyseiseen työhön.
Tehtävään palkattavan henkilön tehtäviin kuuluu muun muassa ”suomalaisen ja kansainvälisen urheilun seuraaminen mediassa, urheilusta keskustelu Sportacamin käyttäjien kanssa sekä matkustelu työn puitteissa suomalaisiin ja kansainvälisiin otteluihin ja urheilutapahtumiin”.
Sportacam kertoo haluavansa tiimiinsä ”sosiaalisen sporttifanin”.
Työhakemus löytyy Facebookista. Aiemmin Sportacamin haki finaalin ajaksi lisäksi espanjalaista työntekijää – pääsyvaatimuksina oli mm. oluen ja futiksen rakastaminen.
LUE MYÖS:
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa
- Manchester United voitti Valioliigan tapaninpäivän ottelun
- Suomen joukkueet Tour de Skille ja Keski-Euroopan mäkiviikolle nimetty
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Joulunajan huippu-urheilukattaus Viaplayssa: NHL:n ja Valioliigan huippumatsit, Tour de Ski & dartsin MM-kisat