Golf-kiertue jatkoi Saudeihin: ”Hereillä saa olla alusta lähtien”

Golfin Euroopan kiertue jatkuu edelleen Lähi-Idässä. Kahden Emiraateissa pidetyn kilpailun jälkeen on torstaina alkava Saudi International – kilpailu Saudi-Arabiassa. Neljän suomalaisen ammattigolfaajan karavaani on jo rantautunut King Abdullah Economic Cityyn.
– Täällä on kenttä hyvässä kunnossa ja fasiliteetit myös hyvät. Keräillään tässä energiaa nämä treenipäivät, niin sitä pitäisi riittää vielä yhteen kisaan, kertoi Mikko Korhonen tiedotteessa.
– Eilisen matkustamisen jälkeen tänään oli kyllä väsynyt kroppa, mutta eiköhän se taas torstaina ole hyvä energia päällä. Lämpöä piisaa ja reipasta tuulta, hereillä saa olla alusta alkaen.
Korhosen lisäksi Saudeissa upottaa palloa reikään suomalaisista Tapio Pulkkanen, Kalle Samooja sekä Sami Välimäki. Saudi International -kilpailu on seurattavissa V sportin kanavilla sekä Elisa viihde Viaplay – palvelussa. Kilpailu käynnistyy varhain torstaina.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon