Espanjalaislehti väittää – Espanjan suurseurat Chelsean tehopuolustajan kintereillä!

Marca raportoi, että Chelsean tehokas espanjalainen puolustaja Marcos Alonso on herättänyt Real Madridin ja Atletico Madridin kiinnostuksen.
Alonso oli jälleen isossa roolissa viime viikonloppuna, kun Chelsea onnistui kaatamaan paikallisvastustajansa Arsenalin maalein 3-2. Alonso teki ottelun voittomaalin.
27-vuotias espanjalainen puolustaja on ollut debyyttinsä jälkeen todella tehokas Chelseassa. Hän on ollut mukana yhteensä 20 maalissa Valioliigassa, tekemällä 14 ja syöttämällä kuusi. Lukema on isompi kuin kenelläkään muulla puolustajalla koko liigassa.
Real Madrid kaavailee Alonsosta Marcelon pitkäaikaista korvaajaa, kun taas Atletico haluaa korvata Alonsolla Filipe Luisin. Chelsea on kuitenkin haluton luopumaan pelaajastaan, joten espanjalaisjättien pitäisi pudottaa pöydälle kookas tarjous, mikäli he haluavat Alonson riveihinsä.
Lähde: 101greatgoals
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi