Espanjalaislehti: Siirtohuhujen ympäröimä pelaaja jääkin Real Madridiin
Kuva: Getty Images
Keylor Navasin aika Real Madridissa ei ole vielä ohi. Maalivahti jää seuraan alkavaksi kaudeksi, kertoo espanjalaislehti AS.
Navas oli siirtohuhujen ympäröimänä alkukesän ja kevään aikana. Esimerkiksi PSG ja Manchester United olivat eri medioiden mukaan kiinnostuneita costaricalaismolarin palveluksista.
Real Madrid antoi AS:n mukaan Navasille vapauden neuvotella mahdollisesta lähdöstään. Navas ei tyytynyt neuvotteluissa vähään vaan listasi Realille tiukat ehdot: jos hän lähtisi, hän siirtyisi ilmaiseksi ja hänen palkkansa nousisi viiden miljoonan euron vuosiansioista seitsemään miljoonaan.
Tässä vaiheessa Real Madrid ilmoitti, ettei Navas saisi lähteä ilmaiseksi. Portugalilainen Benfica tarjosi palkaksi kolmea miljoonaa, mikä ei riittänyt.
Lopulta osapuolet pääsivät yhteisymmärrykseen siitä, että Navas jatkaa Madridissa ja taistelee ensi kaudella jälleen peliajasta Thibaut Courtoisin kanssa.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Manchester United köysissä brittikenttien 53:nneksi ”parhaan” joukkueen kanssa
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Huuhkajat hurjina maailmalla
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Kroppa kunnossa! Kaisa Mäkäräinen uiskentelee bikineissä – katso kuvat
- Liiga ottaa käyttöön uuden sinisen kypärän jo perjantaina – Tätä se tarkoittaa!
- Marca: Herkkä Gerard Pique purskahti itkuun ottelun jälkeen – ”Tämä on ollut kauhein kokemukseni”
- Suomalaisilla karmaiseva kauden startti