Brendan Rodgersille kenkää Liverpoolista: ”Todella raju ratkaisu”
Kuva: Getty Images
Valiloliigamanagerit ovat ottaneet tahoillaan kantaa Liverpoolin päätökseen antaa potkut Brendan Rodgersille.
– En voi uskoa tätä, se oli todella raju ratkaisu. Tämä oli minulle todella suuri yllätys ja olen edelleen hieman shokissa, kertoi Swansean manageri Gary Monk.
Rodgers sai tukea myös Arsenalin managerilta Arsene Wengeriltä.
– Olen aina surullinen, kun tällaista tapahtuu. Hän on huippuluokan manageri, joka oli lähellä voittaa Valioliigan. Valitettavasti jokainen manageri on koko ajan kovien paineiden alla. Nyt kävi näin, mutta olen täysin varma, että hän löytää vielä uuden hyvän työpaikan.
Myös entinen Liverpoolin huippupelaaja ja manageri Graeme Souness oli ihmeissään.
– Olen tyrmistynyt. On suorastaan uskomatonta, että he heittivät hänet ulos jo näin aikaisessa vaiheessa kautta, vaikka uusi joukkue oli vasta rakentumassa.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Liiga ottaa käyttöön uuden sinisen kypärän jo perjantaina – Tätä se tarkoittaa!
- Marca: Herkkä Gerard Pique purskahti itkuun ottelun jälkeen – ”Tämä on ollut kauhein kokemukseni”
- Valmentaja paljasti: Manchester Unitedin kapteeni vaihtuu – ”Hän on lähdössä”
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”
- 12 A-maaottelun mies tekee paluun Veikkausliigaan