Brasilia ja Chile jatkoajalle

Kuva: Getty Images
MM-lopputurnauksen ensimmäinen neljännesvälierä Brasilian ja Chilen välillä etenee jatkoajalle ottelun ollessa 90 minuutin jälkeen numeroissa 1-1 (1-1).
Ottelun avausmaali nähtiin18. minuutilla. Neymarin kulmapotku ajautui takatolpalle, josta toppari David Luiz sijoitti Brasilian johtomaalin tyhjään verkkoon.
Peli tasaantui Brasilian johtomaalin jälkeen ja myös numerot taululla olivat tasan 32. minuutilla. Brasilia pelasi löysästi rajaheiton omassa kenttäpäädyssään, Eduardo Vargas riisti pallon helposti ja vapautti Alexis Sanchezin maalintekoon.
Enempiä maaleja ei varsinaisella peliajalla nähty, joten ratkaisua haetaan nyt jatkoajalla ja tarvittaessa rangaistuspotkukilpailusta.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä
- CHL:ssä toinen peliviikko edessä
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa