Auts! NHL-sivusto tylyttää ”onnekasta” suomalaiskiekkoilijaa – ”Yksi kautta aikojen kauneimmista kiekkovaimoista”
The Sportster -sivusto on listannut NHL-kiekkoilijoita (nykyisiä ja entisiä), joita on potkinut onni naismarkkinoilla.
Listaukseen on yltänyt myös pitkän uran NHL:ssä tehnyt Niklas Hagman, joka on naimisissa myös missinä mainetta niittäneen Piritta Hagmanin kanssa.
Selvästi suomalaista naiskauneutta arvostava sivusto kirjoittaa asiasta muun muassa seuraavalla tavalla.
– Jos menet Eurooppaan ja voit käydä vain yhdessä maassa, ohjaamme sinut mielellämme Suomeen, mikäli etsit kauniita naisia. Kysykään vaikka Niklas Hagmanilta. Tämä entinen NHL-kiekkoilija meni takaisin Suomeen pelaamaan, kun hänen tasonsa ei enää riittänyt NHL:ssä.
– Emme tiedä, oliko hän onnekas vai epäonninen, että hän oli jo naimisissa, kun hän lähti päättämään uransa Eurooppaan. Pelataan kuitenkin varman päälle ja sanotaan, että hän oli onnekas. Koska kuka tarvitsee kaunista naista, jos sinun vaimosi on jo yksi kautta aikojen kauneimmista hokivaimoista?
LUE MYÖS:
- IS: Emma Tainio alkoholinkäytöstä: ”Suomalaisilla on pipo vähän kireällä”
- IL: NHL-hyökkääjä laukoi suoraan – haluaa Leijonien mukana MM-kisoihin
- Vuoden urheilijan pitkä putki poikki
- Huipputasaista – Tappara aloitti voitolla
- Jyvät karsittu akanoista – puolivälierät alkavat
- Huuhkajille voitto Aucklandissa
- Yllätyspaluu! Huuhkajien ex-päävalmentaja palaa töihin 78-vuotiaana
- Ura ohi! Leijonissakin esiintynyt konkaripuolustaja lyö hokkarit naulaan
- Ukkola: Mika ”Immu” Ilmén löi rahoiksi – näin paljon hän tienasi IFC-illalla
- Se oli siinä! Hiihtoladuilta kadonnut Kerttu Niskanen paljasti tilanteensa