Auts! NHL-fanit raivoissaan Patrik Laineelle – miestä syytetään likaisesta tempusta: ”Tuo todellakin sattui”

Winnipeg Jetsin ja Nashville Predatorsin välinen taisto NHL:n pleijareissa on käynnistynyt odotetun kuumasti.
Toisessa ottelussa nähtiin tilanne, joka herätti paljon keskustelua. Siinä Nashvillen P.K. Subban lyö Patrik Lainetta poikittaisella mailalla. Sen jälkeen Jetsin Paul Stastny saapuu paikalle ja maksaa potut pottuina antamalla kanadalaiselle poikittaista mailaa.
Lopuksi Laine huitaisee mailallaan Subbania, joka näyttää – tai näyttelee – satuttaneen itsensä.
Somessa kohistiin.
– Subban näyttelee ihan kuin häntä olisi ammuttu. Ala-arvoista.
– Jos katsoo tarkkaan, näkyy kuinka Laine huitaisee Subbania jalan taakse, kun Stastny antaa poikittaista. Hän ei näytellyt. Tuo taisi sattua oikeasti.
– En yllättyisi, jos NHL tarkastelisi Laineen huitomista Subbanin nilkkoihin. Se, miten Subban tuuppasi Lainetta, ei näyttänyt hyvältä, mutta tuo huitaisu nilkkoihin voi olla oikeasti vaarallista.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi finaaliin
- Kasperi Kapanen sysäsi Dallasin kuilun partaalle
- Carolina piti finaalihaaveensa elossa – Sebastian Aho maalinteossa
- Lando Norris voittoon Monacossa
- Suomalaistähdet veivät Floridan jo voiton päähän
- Dallasille tappio – Roope Hintz loukkaantui
- Leijonien kisat päätökseen – MM-kisoissa jymy-yllätys
- Tottenham valloitti Eurooppa-liigan
- Leijonat päätti alkulohkon voittoisasti – puolivälierävastus selvillä
- Leijonat kaatoi Kanadan