Arsenalin kärsivällisyys loppui floppihankintaan – Telegraph: Valmentaja teki päätöksen kohtalosta

Arsenalin johtoportaan ja valmennusjohdon kärsivällisyys Shkodran Mustafin kanssa on täyttynyt. Saksan maajoukkuepelaaja siirtyi Pohjois-Lontooseen Valenciasta vuonna 2016 eikä ole onnistunut tekemään toivottua vaikutusta Tykkimiesten alakerrassa.
The Telegraph -lehden mukaan Arsenalin managerin Unai Emeryn aikeena on siirtää Mustafi siirtolistalle eli pelaajasta halutaan eroon viimeistään kesän siirtoikkunassa.
Telegraphin mukaan Emery on valmis kuuntelemaan kaikkia topparista tulevia tarjouksia. Luotsin uskotaan ymmärtävän, ettei Arsenal välttämättä pääse rahallisesti edes omilleen siirtosaagassa. Seura maksoi Mustafista Valencialle 35 miljoonaa puntaa, mutta nyt pyyntisumman uskotaan olevan alhaisempi.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon