AC Milan kaappaamassa Manchester Cityn managerin

Manchester Citystä kesällä lähtevä Manuel Pellegrini on menossa La Gazzetta dello Sportin mukaan AC Milaniin.
Milanin kausi on ollut kaamea. Valmentaja Sinisa Mihajlovic sai potkut pari viikkoa sitten ja tilalle astui Cristian Brocchi.
Milan on sarjassa kuudentena ja on jäämässä ulos kokonaan eurokentiltä ensi kaudella. Otteluita on jäljellä kolme ja ero viimeiseen Eurooppa liigan paikkaankin jo kuusi pistettä. Kahdeksasta viime ottelusta Milan on voittanut vain yhden.
Maanantaina jo putoamaan tuomittu sarjajumbo Hellas Verona löi Milanin, mikä aiheutti valtavan kritiikkiryöpyn Brocchin niskaan.
Milanin ainoa mahdollisuus pelastaa tällä kaudella yhtään mitään on Italian cupin finaali Juventusta vastaan toukokuun 21. päivä.
Lehden mukaan Brocchi saanee lähteä jo kesällä, ja omistaja Silvio Berlusconin suunnitelmana on tuoda Pellegrini valmentajaksi ja Marcelo Lippi urheilutoimenjohtajaksi.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa