Venäläinen supertähti ulkona, Ruotsin huippupakki takaisin
Kuva: Getty Images
New York Rangers kohtaa perjantain ja lauantain välisenä yönä kiistakumppaninsa Bostonin ilman ykköstähteään. Artemi Panarin ei tule ottelussa pelaamaan – pistepörssin kärkipään taituri ei kuitenkaan joudu todennäköisesti pitkälle toipilasajalle.
– Emme usko, että mitään kovin vakavaa on. Harmillista, ettei hän ole mukana Bostonia vastaan, muta toivomme, että hän palaa seuraavaan peliin, Rangersin valmentaja David Quinn sanoi NHL:n sivuilla.
Panarin jätti edellisen pelin kesken ja kärsii alaraajavammasta.
Jos Rangersin tähtiosasto on vajavainen, on Arizona saamassa mieluisan uutisen lääkintäosastolta. Joukkueen alakerran tukipilari, ruotsalainen Oliver Ekman-Larsson on palaamassa St. Louis -otteluun perjantain ja lauantain välisenä yönä.
– Hän harjoitteli täysillä tänään. Uskon, että hän on pelikunnossa, kertoi Arizonan valmentaja Rick Tocchet.
Perjantain ja lauantain välisenä yönä pelataan kaksi ottelua. Molemmat ottelut näytetään V sportin ja Elisa viihde Viaplayn kanavilla.
LUE MYÖS:
- Ruotsi ja Tanska jatkavat MM-jahtia
- Pääkaupunkiseutu hiljeni liigatasolla
- Olympiakomitealta raju linjaus naisurheilijoille – ”Ei ole reilua”
- Kohtalonotteluita torstaina – miten käy Ruotsin?
- HIFK:n kausi katkolla – miten käy mestareita vastaan?
- Huuhkajilla edessä vuoden ensimmäinen ottelu
- Suomalainen Eduard, 22, on tienannut puolessa vuodessa 100 000 euroa – ”Hyvä fiilis ja hyvä visio”
- Shiffrinin ylivoimaa – yhdeksän kymmenestä!
- Pitkä rupeama päätökseen – suosikkipelaaja vaihtaa mannerta
- HPK passitti Lukon lomille – seuraavaksi Tappara