Veikkausliigalupaus siirtyy Newcastle Unitediin

Veikkausliigassa mitalitaistossa oleva Ilves kertoo verkkosivuillaan, että seuran 16-vuotias maalivahti Otto Huuhtanen siirtyy perinteikkääseen brittiseura Newcastle Unitediin.
Seurat ovat sopineet siirron yksityiskohdista ja Huuhtanen on allekirjoittanut kauden 2018-2019 loppuun asti kestävän sopimuksen Newcastle Unitedin kanssa. Huuhtanen kävi heinäkuussa viikon testijaksolla Newcastlessa.
Huuhtanen harjoittelee Ilveksen Veikkausliigajoukkueen kanssa lokakuun alkuun asti, jolloin on edessä muutto Englantiin.
Newcastle Unitedissa Huuhtanen harjoittelee lähtökohtaisesti U18-joukkueen kanssa, mutta osa harjoittelusta tulee tapahtumaan myös seuran U19- ja U23-joukkueiden kanssa.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa