Urheilijat ”vapauttavat paineita” Riossa – Tinderin käyttö kasvoi räjähdysmäisesti
Kuva: Getty Images
Brasilian Rio de Janeiron olympialaiset ovat käynnissä, mikä tarkoittaa urheilijoiden aherrusta päivästä toiseen.
Urheilu ei kuitenkaan jatku 24 tuntia vuorokaudessa, vaan urheilijat yrittävät ehtiä myös rentoutumaan. Yksi tapa vapauttaa paineita ennen tai jälkeen raskaan urheilusuorituksen on harrastaa seksiä.
Rion Olympiakylässä on urheilijoiden lisäksi havaittavissa myös irtosuhteita. The Independent kertoo Tinder-parien, eli matchien määrän kasvaneen viikonlopun aikana noin 129 prosentilla.
Tinderin kaltaiset mobiilisovellukset helpottavat seuran löytämistä. Ruotsalainen judoka Marcus Nyman, 25, kertoi The Independentille saaneensa kymmenen Tinder-matchia heti ensimmäisenä kisapäivänä.
– Monet urheilijat käyttävät tätä sovellusta täällä, hän sanoi.
Olympiakylään toimitettiin tänä vuonna noin 450 000 kondomia.
Urheilijoiden tinder-kuvia pääset selaamaan sportsswipe-nimiseltä Instagram-tililtä. Tilille pääset tästä linkistä.
LUE MYÖS:
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa
- Manchester United voitti Valioliigan tapaninpäivän ottelun
- Suomen joukkueet Tour de Skille ja Keski-Euroopan mäkiviikolle nimetty
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Joulunajan huippu-urheilukattaus Viaplayssa: NHL:n ja Valioliigan huippumatsit, Tour de Ski & dartsin MM-kisat