Tshekin varakapteeni ei pysty pelaamaan Slovakia-ottelussa

Kuva: Getty Images
Tshekin profiilihyökkääjiin kuuluva, joukkueen varakapteeni Patrick Elias ei ole pelikuntoinen tiistaina Slovakia-otteluun.
Mies käväisi joukkueen kanssa aamujäällä, mutta ei ole pelikunnossa, kertoi Denik Sportin toimittaja Zdenek Janda tiistaina.
Elias oli sivussa myös Tshekin alkulohkon päättäneestä Sveitsi-ottelusta, minkä Tshekki hävisi 0-1-lukemin. Hän pelasi kahdessa ensimmäisessä ottelussa kolmosketjussa ja saalisti yhden syöttöpisteen ja plus-miinus-saldo jäi kaksi positiivisen puolelle hänen jäällä ollessaan.
Tshekki ja Slovakia kohtaavat tiistaina. Ottelun voittaja etenee puolivälieriin, missä vastaan asettuu USA keskiviikkona.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä
- CHL:ssä toinen peliviikko edessä
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa