TPS-järkäleelle pitkä jatkosopimus
TPS kertoo verkkosivuillaan solmineensa neljän vuoden jatkosopimuksen hyökkääjäjärkäle Jonne Virtasen kanssa. Joukkueen 28-vuotias apukapteeni on turkulaisseuran oma kasvatti.
– Jatkosopimuksesta on erittäin hyvät fiilikset. Se oli tavoite ja sen sain. Minulla on pienet lapset kotona, joten sopimus tuo heillekin pysyvyyttä, ettei tarvitse reissata koko ajan. Kasvattajaseura ja kotikaupunki, niin mikä sen parempaa, lähes kaksimetrinen Virtanen kommentoi TPS:n sivuilla.
Vaikka kausi 2016-2017 on vasta alussa, seuran urheilupuolella käännetään katseita kohti myös tulevaa. Tästä Jonne Virtasen neljän vuoden jatkosopimus on oiva esimerkki.
– Viime vuonna lähdin mukaan tähän ”uuteen juttuun” rakentamaan perustaa. Nyt haluan olla mukana näkemässä, kuinka pitkälle sitä saadaan vietyä. Toisena puolena saan pysyvyyttä perheellekin. Näen tämän muksuille parhaana paikkana kasvaa ja isovanhemmat ovat lähellä, Virtanen jatkaa.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- KuPS haki tasapelin Konferenssiliigassa
- KuPS matkaa Konferenssiliigassa Islantiin
- Suomalaiskaksikolle kauden avausmaalit NHL:ssä
- Suomalaisnuorukaiset vahvoina NHL:ssä
- Max Verstappenin liito jatkuu – McLarenit pulassa
- Manchester United kaatoi Liverpoolin
- Kevin Lankinen torjui Vancouverille voiton
- Sebastian Ahon tehovireelle jatkoa
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – NHL, Valioliiga ja F1 vahvasti esillä
- Alkukauden suomalaisyllättäjä jatkoi pisteputkeaan