Ei tällä kertaa yllätyksiä – Olli Hiidensalo ampui nollat, mutta ladulla tökki
Torstaina kilpailtiin ampumahiihdon maailmancupin osakilpailu Viron Otepäässä. Huimaan vireeseen päässyt Norjan Sturla Holm Lägreid voitti kilpailun kymmenen sekunnin erolla Ranskan Emielien Jacqueliniin. Saksan Philipp Nawrath oli kolmas.
Suomen miehet ovat yllätelleet positiivisesti pitkin kautta. Nyt tuloslista näytti enemmän siltä kuin useimmiten viime vuosina.
Olli Hiidensalo ampui nollat, mutta jäi kärjestä yli minuutin. Sijoitus oli 14. Arttu Heikkinen ampui myös nollat, mutta sijoitus oli 24 ja eroa kärkeen yli puolitoista minuuttia. Tero Seppälä ampui kolmesti ohi ja sijoitus oli nolo 62. Vielä huonommin meni Otto Inveniukselta. Sijoitus 83, ero kärkeen miltei kolme ja puoli minuuttia ja ohilaukauksia kolme.
LUE MYÖS:
- Kahdeksan pelaajaa ”Club sadassa”
- Mestarien liigan välieräjoukkueet selvillä
- Otto Virtanen suuren äärellä – turpiin tuli, mutta ei hävettävää
- Takaisku – yksi vetonaula poissa
- Nouseeko Barcelona? Miten käy Liverpoolin?
- Nikola Jokicilta jälleen uskomaton kausi
- SaiPa järjesti kiekkofaneille unelman – Tampereen paikallinen välierissä
- City hoiteli leiviskänsä, ensi viikonloppuna megaottelu
- Isossa Omenassa hiljainen kiekkokevät
- Rory McIlroy nappasi pokaalin ja miljoonia