Tim Sherwoodin potkut Aston Villasta lähellä

Aston Villan manageri Tim Sherwood ei ole kovin kaukana potkuista. Omistaja Randy Lerner on Sportsmailin mukaan käynyt seuran johtohenkilöiden kanssa keskusteluja managerinsa tulevaisuudesta.
46-vuotias Sherwood ei ole onnistunut alkukaudesta joukkoineen lainkaan, takana on liigassa kahdeksan ottelua ja ainoastaan yksi voitto sekä yksi tasapeli. Vain kolmen pisteen Newcastle ja Sunderland ovat aloittaneet liigan heikommin.
Viime vuonna Sherwood johti joukkonsa FA cupin finaaliin. Mies ei kuitenkaan saanut potkuja maaottelutauon aikana, mikä viittaa brittilähteen mukaan siihen, että armonaikaa yhä on.
Fakta on kuitenkin se, että Sherwoodin ja pelaajien välit ovat kiristyneet, eikä joukkueen ilmapiiri ole häävi. Viikonloppuna Villa pelaa Chelsean vieraana ja viikkoa myöhemmin kylään tulee Swansea. Jos näistä peleistä ei pisteitä tulee, alkaa Sherwoodin tiimalasista taatusti loppua hiekka.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Suomalaiset kovassa maalivireessä NHL:ssä
- Teuvo Teräväisen tehot laiha lohtu
- Joel Armia Montrealin sankarina
- Juuse Saros ei pystynyt pysäyttämään Ottawaa
- Aleksander Barkov huippuvireessä – Mikael Granlund avasi pistetilinsä Dallasissa
- Roope Hintz hurjana – Coloradon suomalaiset tehokkaina
- Mikko Rantanen avasi maalitilinsä Carolinassa
- Aleksander Barkov maalasi – Jesse Puljujärvi palasi
- Dallasin suomalaiset loistivat – Miro Heikkisestä ikäviä uutisia
- Kevin Lankinen torjui Vancouverin voittoon