Teemu Pukki osui – maali harvinaisesti puskulla!
Kuva: Getty Images
Teemu Pukki on aloittanut kautensa Englannin Championshipissä hyvin. Avausottelussa hän antoi unelmasyötön joukkueensa voittomaaliin ja kauden toisessa ottelussa maalitili aukesi.
Norwichin avausmaali ottelussa Prestonia vastaan syntyi Pukille epätyypillisesti puskulla. Ottelun lopputulos ei kuitenkaan Norwichia tyydyttänyt, sillä joukkue oli huima ennakkosuosikki kotikentällään Prestonia vastaan. Ottelu päättyi 2-2 ja Norwich saa sinänsä olla tyytyväinen lopputuloksesta, sillä tasoitusmaali syntyi noin kymmenen minuuttia ennen loppua.
Huuhkajien kolmosmaalivahti Anssi Jaakkola puolestaan on vahvassa asemassa joukkueensa Bristol Roversin ykkösvahtina. Lauantain League One -ottelussa Ipswichia vastaan Jaakkola joutui antautumaan kahdesti, kun Roversille kirjattiin 0-2 tappio kotikentällään. Kahden ottelun jälkeen Roversilla on tasapeli ja tappio tilillään. Jaakkola on pelannut molemmat ottelut.
LUE MYÖS:
- Mäkihypyn ja yhdistetyn joukkueet maailmancupeihin valittu
- Yllätysnimet parhaina suomalaisina Davosissa
- Jasmi Joensuu paras suomalainen sprintissä – miehet kaukana kärjestä
- Suomen parisprinttijoukkueet jäivät ilman palkintopallisijoja
- Viaplay esittää hiihdon maailmancupin Davosissa ja Tour de Skiin Toblachissa
- Viaplay tuo Itävallan FIS-kisat takaisin Suomen ruuduille – talviurheilun superkausi jatkuu
- Mikko Rantanen hurjassa vireessä
- Suomen joukkue Davosin maailmancupiin nimetty
- Lando Norris F1-mestari – Max Verstappenin kiri jäi vajaaksi
- Max Verstappen paalupaikalta F1-kauden päätökseen