Tappio Bremenille liikaa – tuliko Niklas Moisanderista ”valmentajantappaja”?

Niklas Moisanderin Werder Bremen ui alkuvuodesta todella syvällä, mutta on nyt kääntänyt kurssinsa ja perjantainen 2-1-vierasvoitto Wolfsburgista oli kohtalokas puolestaan vastustajan päävalmentajalle.
Bremenissä ennakoitiin jo vahvasti muutoksia, mutta toinen perättäinen voitto on laannuttanut huhuja merkittävästi. Sarjapaikastaan niin ikään kamppailevalle Wolfsburgille perjantain tappio oli sen sijaan erittäin paha isku.
BILDin tietojen mukaan Wolfsburg on sunnuntaina päätynyt erottamaan päävalmentaja Valérien Ismaëlin joukkueen kärsittyä viidennen tappion viimeisissä kuudessa Bundesliigaottelussaan. Ranskalainen on valmentanut Wolfsburgia vasta lokakuun puolivälistä lähtien Dieter Heckingin eron jälkeen.
Moisander pelasi perjantain ottelussa täyden 90-minuuttisen Werderin takalinjoilla.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi