Selänne Radio Novalle: Uusi vuosi takaraja
Kuva: Getty Images
Teemu Selänne valottaa Radio Novan haastattelussa tulevaisuuden suunnitelmiaan peliuran jatkon suhteen.
– Uusi vuosi on viimeinen takaraja, Selänne ilmoittaa Radio Novalle viimeisen ajankohdan peleihin paluulle.
– Jos olen ihan rehellinen, niin osa musta haluaisi edelleen pelata. Tietysti NHL on suljettu jo, mutta tuo Jokeri-kuvio. Se oikeesti houkuttelisi, mutta sitten kun katson tuota isona kokonaisuutena, ehkä vaikein yhtälö on se oma perhe, Selänne jatkaa.
Selänteen mukaan hän on kuitenkin monella tapaa sitä mieltä, että pelit on nyt pelattu.
– Ihme täytyy tapahtua, jos jossain vaiheessa syksyä, alkutalvea tulee sellainen fiilis, että pakko on vielä palata, Selänne painottaa.
LUE MYÖS:
- Keski-Euroopan mäkiviikko päätökseen – suomalaismenestys jäi vaisuksii
- Manchester United antoi Ruben Amorimille potkut
- Jasmi Joensuu hyytyi Alpe Cermisin nousuun – Johanna Matintalo paras suomalainen
- Jasmi Joensuulle ensimmäinen voitto maailmancupissa
- Ruotsalaistähti varasti show’n NHL:n talviklassikossa.
- Jasmi Joensuu lähellä palkintopallipaikkaa
- Niilo Moilaselta väkevä onnistuminen Tour de Skillä
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa