Real Madrid-tähti käytti lähes puoli miljoonaa euroa tyttöystävänsä kosintaan
Real Madridin tähtihyökkääjä Gareth Bale ei nuukaillut rahan suhteen, kun hän päätti kosia tyttöystäväänsä Emma Rhys-Jonesia.
Espanjalaisen AS-lehden saamien tietojen mukaan Bale vuokrasi heinäkuussa kosintaa varten oman saaren, Tagomagon, joka sijaitsee Ibizan lähellä.
Tiettävästi saarella oli myös parin ystäviä. Niin voi päätellä ainakin Balen twitteriin lisäämistä kuvista.
Jos alla oleva kuva ei aukea, katso se täältä.
Saaren viikkovuokra on noin 450 000 euroa, mutta Balelle kyseessä ei ole loppujen lopuksi kovin suuri summa. Pelkästään Mestarien liigan voitosta EM-kisoissa loistanut laituri kuittasi tililleen 600 000 euron bonuksen.
Samana päivänä, 16. heinäkuuta, Bale vietti 27-vuotissyntymäpäiväänsä. Hän sai todennäköistä mitä parhaimman lahjan, sillä Rhys-Jones suostui walesiläisen kosintaan.
Jos pelkkään kosintaan käytettiin noin suuri summa rahaa, moni ei varmasti halua edes ajatella, kuinka paljon rahaa tuhlataan itse häihin.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Teuvo Teräväinen maalasi kahdesti
- Suomalaiset tehokkaina NHL:ssä – uusi suomalainen nimi pistetilastoon
- Juuso Pärssinen avasi maalitilinsä Coloradossa
- Ranskan Ligue 1 täydentää Viaplayn vahvaa jalkapallotarjontaa
- Hiihdon maailmancup -kisat jatkavat Viaplayssa – uusi sopimus vuoteen 2030
- Ipswich juhli ensimmäistä kotivoittoa Valioliigassa yli 20 vuoteen
- Kaapo Kakko sai pistetilin auki uudessa seurassa – Floridan suomalaiset iskussa
- Manchester City voitti vihdoin – Liverpool murskaava
- Kerttu Niskanen taisteli toiseksi Tour de Skillä
- Suomalaisvahdit loistivat NHL:ssä – Montrealin vahva vire jatkuu