”Real Madrid saa tulla B- tai C-joukkueellaan” – Kanarialla ei surtaisi tähtien puuttumista
Kuva: Getty Images
Real Madridilla on lauantaina edessä pitkä vierasmatka La Ligan otteluun Las Palmasin vieraaksi ja monet ennakoivat Los Blancosin lepuuttavan tärkeimpiä pelaajiaan ennen seuraavan viikon Mestarien liigan ottelua.
Gran Canarialla ei kuitenkaan suuresti surra vaikka tähtipelaajat jäisivät Madridiin valmistautumaan Juventus-otteluun. Las Palmas taistelee kynsin hampain säilymisestään ja ajattelee nyt ainoastaan pisteitä.
– En aio sanoa teille, että haluan heidän parhaiden pelaajiensa tulevan. He ovat tervetulleita jos haluavat tulla B- tai C-joukkueellaan, Los Amarillosin laituri Tana kertoi Marcan mukaan.
– Meidän täytyy saada pallo heiltä pois. He ovat erittäin hyviä, mutta toisin kuin Barcelona, he eivät keskity pallonhallintaan. Suunnitelmamme on voittaa tällä viikolla Real Madrid ja ensi viikolla Levante.
LUE MYÖS:
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa
- Norjalaiset ylivoimaisia kotiladullaan
- Suomalaiset muistelevat kaiholla – Kimin paalupaikalle