Pystytkö samaan – Huuhkajahyökkääjä näyttää miten keho ja mieli toimivat hienosti yhtä aikaa

Koronaviruksen pysäytettyä joukkuetoiminnan jalkapallossa joutuvat pelaajat käyttämään luovuuttaan. FC Hakaan siirtynyt Huuhkajahyökkääjä Eero Markkanen on ottanut luovuuden todella käyttöön.
Markkanen pitää monien muiden pelaajien tavoin huolta kunnostaan omatoimisesti. Fyysiseen harjoitteluun voi yhdistää myös psyykkistä puolta ja ”Erzi” hoitaa molemmat samanaikaisesti.
Haka julkaisi keskiviikkona videon Markkasen harjoitusmetodeista. Onko tapa kaikkein tehokkain, siitä voidaan olla montaakin mieltä. Varmaa on kuitenkin, että tempun toistaminen ei ole ihan helppoa.
– Oli oma vuoroni tehdä haaste ja mietin kämpillä, että mitähän sitä keksisi. Silmiini osui Rubikin kuutio ja ensin ajattelin ratkaista pelkästään sen. Sitten keksin, että voisin lankuttaa siinä samalla, Markkanen kertoo Hakan verkkosivuilla.
Katso alta Markkasen ”treenivinkki” ja kokeile pystytkö samaan.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin