PSG:ssä kuohuu edelleen! – Lähde: Hyökkääjä uhkaa oikeustoimilla
Kuva: Getty Images
PSG:llä on kulkenut melko vakuuttavasti tällä kaudella etenkin eurokentillä. Joukkueen sisäiset kemiat ovat kuitenkin olleet lehdistön tarkan syynin alla viime viikkoina.
Neymarin ja Edinson Cavanin riitely käynnisti otsikot sisäisestä kuohunnasta. Nyt sekasortoa aiheuttaa laitahyökkääjä Hatem Ben Arfa.
ESPN kertoo, että 30-vuotiaan taiturin asianajaja on ottanut yhteyttä Ligue 1:n lakikomiteaan. Ben Arfa pudotettiin syksyllä reservijoukkueeseen.
Miehen asianajaja Jean-Jacques Bertrand valitti PSG:n seurajohdolle asiasta, ja pelaaja palasi ykkösjoukkueen mukaan. Nyt häntä ollaan passittamassa takaisin reserveihin.
– Vaadimme, että seura sitoutuu velvollisuuksiinsa. Hatemin työolosuhteet ovat selvästi heikentyneet, kommentoi Bertrand L’Equipe-lehdelle.
Ben Arfa siirtyi Pariisiin vuosi sitten mutta on jäänyt vähäiselle vastuulle.
LUE MYÖS:
- Keski-Euroopan mäkiviikko päätökseen – suomalaismenestys jäi vaisuksii
- Manchester United antoi Ruben Amorimille potkut
- Jasmi Joensuu hyytyi Alpe Cermisin nousuun – Johanna Matintalo paras suomalainen
- Jasmi Joensuulle ensimmäinen voitto maailmancupissa
- Ruotsalaistähti varasti show’n NHL:n talviklassikossa.
- Jasmi Joensuu lähellä palkintopallipaikkaa
- Niilo Moilaselta väkevä onnistuminen Tour de Skillä
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa