Poliisi kaipaa Chelsean hyökkääjää – raiskausepäily

Kanadan poliisi kaipaa Chelsean kirjoilla olevaa brasilialaishyökkääjää Lucas Piazonia. Syynä on kesällä tapahtunut epäilty seksuaalinen hyväksikäyttö.
Koska pelaaja ei ole enää Kanadassa, poliisi on pyytänyt hänen luovuttamistaan maahan, että hän pystyisi vastaamaan syytteeseen.
21-vuotiaan lupauksen lisäksi epäiltynä on myös toinen brasilialaispelaaja, Botafogon maalivahti Andrey Da Silva Ventura. Tapauksen kerrotaan sattuneen Torontossa kesällä Pan American Gamesien aikaan, kun kaksikko oli tavannut nuoren naisen yökerhossa, josta he jatkoivat matkaa uhrin asunnolle. Epäilty raiskaus olisi poliisin mukaan tapahtunut uhrin nukkuessa.
The Independentin mukaan Chelsea on tietoinen pidätysmääräyksestä, mutta seura ei kommentoi tapausta sen enempää. Piazon pelaa tällä hetkellä lainalla Readingissä, missä hän on tehnyt kauden seitsemässä ottelussa kaksi osumaa.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä