Ole-Gunnar shokkitappion jälkeen: ”Ei ole aikaa sääliä itseämme”
Kuva: Getty Images
Manchester Unitedilla oli mahdollisuus nousta Englannin Valioliigan kärkeen keskiviikkona. Ja kaikki odottivat, että näin myös tapahtuu, sillä Old Traffordilla oli vastassa sarjan hännänhuippu Sheffield United. Toisin kävi, sillä Sheffield U nappasi kauden toisen voittonsa sarjassa ja aiheutti samalla yhden koko kauden suurimmista yllätyksistä.
– Meillä ei ole aikaa sääliä itseämme. Muutkin joukkueet ovat hävinneet – ja sitten nousseet tasolleen. Mekin olemme tehneet niin aikaisemmin, ManU:n manageri Ole-Gunnar Solskjaer sanoi ottelun jälkeen BBC:n verkkosivuilla.
– Kun näen pelaajat huomenna, odotan, että heidän mielensä on taas positiivinen.
ManU:n kausi jatkuu lauantaina ja vastassa on nousukuntoinen Arsenal. Solskjaer vakuutteli, että kentällä nähdään erilainen ManU – ja ottelu on vieraspeli. ManU:n peli on tuloksellisesti kulkenut vieraissa paremmin kuin kotona tällä kaudella.
– Olen varma, että esityksemme on lauantaina paljon parempi kuin keskiviikkona, norjalaismanageri vakuutti.
Ennen viikonlopun kierrosta pelataan torstaina Valioliigassa huippuottelu. Syvässä suossa tarpova Liverpool matkustaa Jose Mourinhon ja Tottenhamin vieraaksi Lontooseen. Kello 22.00 alkava ottelu on seurattavissa V sportin kanavilla ja Viaplayn välityksellä.
LUE MYÖS:
- Viaplay esittää jokaisen testipäivän kokonaisuudessaan
- Arsenal jatkaa tuplajahtia
- FA Cupissa tärähti jälleen yllätys – alasarjajoukkue pudotti Valioliigajoukkueen
- Bahrainin testit päätökseen – Valtteri Bottaksella vaikea päätöspäivä
- Valtteri Bottas säväytti F1-testeissä
- F1-testit pyörähtivät käyntiin Bahrainissa – Valtteri Bottas pääsi vauhtiin
- Viaplayn dokumenttisarja ”Max Verstappen – New Ground” katsottavissa yksinoikeudella
- F1-testit jatkuvat Bahrainissa keskiviikkona
- Arsenal jatkaa kärjessä – Manchester City huippuottelun voittoon
- Oliver Lindell oli kiinni turnausvoitossa – uran paras sijoitus